Výlet do botanické zahrady
Ve středu 18.10. družina VIII vyrazila do botanické zahrady, na výstavu Dýňový podzim. Ačkoliv to vypadalo, že nám počasí nebude přát, mlha nakonec padla a nezmokli jsme. V botanické zahradě jsme kromě dýní viděli také výstavu kaktusů a pozorovali jsme změny, které vykouzlil skřítek Podzimníček, kterého jsme si ve družině před výletem vyrobili z papíru a vylisovaných listů. 
Samotná výstava dýní byla krásná, děti jenom žasly, kolik zvláštních a barevných druhů dýní je. Prošly si dýňové bludiště a dýně připodobňovaly zvířatům a věcem. Na výlet jsme vyrazili pěšky a ušli pěkný kus cesty, ale i tak dětem zbyla energie na závěrečné řádění v lesním hudebním hřišti. Sluníčko nás už sice nehřálo, ale i tak byl náš výlet zajímavý a velmi povedený. 
botanka1.jpg
botanka2.jpg
botanka3.jpg
botanka4.jpg
botanka5.jpg
botanka6.jpg
botanka7.jpg
botanka8.jpg
V návaznosti na výlet do botanické zahrady a výstavu "Dýňový podzim", jsme si ve školní družině uspořádali výtvarnou soutěž. Děti malovaly to, co jsme v botanické zahradě viděli a co se jim líbilo. Mohly si vybrat jakoukoliv techniku a obrázky malovat ve družině, ale také doma, přes podzimní prázdniny.  V pondělí 30.listopadu proběhlo tajné hlasování, děti dostaly dva hlasovací lístky a když vybraly čísla obrázků, které se jim líbily, lístek hodili do hlasovací urny. Poté jsme slavnostně vyhlásili tři vítěze, a to Kristýnku, Tima a Viktorku. Dětem se soutěž i hlasování moc líbilo.
botankasoutez1.jpg
botankasoutez2.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one