Interaktivní výlet ŠD 5 a 1
Ani byste nevěřili, kolik dobrodružství se dá zažít při jedné cestě na výlet. Stalo se to jednoho čtvrtečního odpoledne, přesněji 21. září. Úplně původně jsme měli namířeno do Muzea české hudby na výstavu Hudba a pohádka. Ale zajímavý příběh se měl teprve odehrát. Vše začalo již při cestě tramvají číslo 17 na zastávce Hercovka, když jsme se domlouvali o tom, na které zastávce bude lepší přestoupit do tramvaje s číslem 12. Uslyšel nás pan řidič a povídá, že na zastávku Výstaviště Holešovice nejede, jelikož tam někde spadla tramvajová trolej. Tudíž jsme se dohodli na zastávce Vltavská, kam 17 tentokráte jela. Výstup na Vltavské jsme zvládli na jedničku a čekali, a čekali, a čekali a nic. Tramvaj 12 prostě nejela. Tudíž přišla na řadu další improvizace. Rozhodli jsme se pro vyjížďku tramvají 22 na Hradčanskou, kde jsme přešli tramvajové koleje na druhou stranu a podle jízdního řádu jsme si vybrali tramvajku tentokrát s číslem 18, která nás už konečně měla odvést na námi vytouženou zastávku Hellichova. Ale to by nebylo ono, kdyby to tentokrát vyšlo. Tramvaj zastavila mezi Malostranským náměstím a Hellichovou a pan řidič zahlásil do mikrofonu, že kdo chce vystoupit tak může, protože je před námi dopravní nehoda, která brání provozu v obou směrech. Takže jsme si vystoupili a jako vzorná třída došli v krásném zástupu před dveře Muzea české hudby.
Čekali jste šťastný konec? Ani náhodou, ještě ne.
Na velkých dřevěných dveřích byla vyvěšená cedule, že dne 21. září je muzeum pro veřejnost uzavřené. Škoda, že to zaměstnanci nevěděli, když jsme si exkurzi týden dopředu objednávali. A co byste dělali za pěkného počasí pod vrchem Petřínem? … Vyrazili jsme cestou necestou k lanovce a hurá nahoru. Při cestě jsme si užívali krásný výhled na celou Prahu. Nahoře jsme se prošli zahradou a skrz Hladovou zeď k Zrcadlovému bludišti. Cestou jsme zvládli i nepostradatelnou sváču. V bludišti se nikdo neztratil, a tak jsme se mohli všichni dosytosti nasmát při pohledu do zakřivených zrcadel. Myslím, že jsme si užili více legrace než při původním plánu. Při zpáteční cestě jsme si ještě jednou užili výhled na Prahu.
Ani byste nevěřili, jakou měli všichni radost, když na zastávku Hellichova přijela tramvaj číslo 12. Pan řidič nechápal, když všichni mávali a tleskali. Ale cesta zpět už vyšla podle plánu. Z Hellichovy na Vltavskou, pak metrem na Kobylisy, a hurá na Dunajeckou a do náruče čekajících rodičů.

 
petrin1.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one