Dramatický kroužek na návštěvě v České televiziVe středu 3. dubna jsme se s Dramatickým kroužkem vypravili do budovy České televize na exkurzi. Kromě toho, že jsme jako úplně první z celé školy byli na obědě, to mělo ještě spoustu dalších výhod. Bylo nás jen devět, ale v České televizi jsme měli paní průvodkyni jen sami pro sebe. Procházeli jsme takovou tu největší budovu, co má i tu výškovou část, která má 9 pater. Ale my chodili jen dole. Paní průvodkyně nám toho ukázala opravdu hodně. A můžete nám klidně závidět. Viděli jsme natáčení pořadu Planeta YO a vyfotili se s klukama, co v něm učinkují. Jmenují se Tomáš a Matouš. Sice to byl konec jednoho dílu, ale pan režisér nám o tom něco řekl a hlavně těch věcí, co tam ve studiu viselo ze stropu. Pak jsme viděli i největší sál v televizi. Zrovna tam stavěli byt, kde se bude natáčet pořad Občanka, ale o tom nesmíme moc vyprávět, protože to teprve bude. Tam mají i takové veliké trubky, které jsou od klimatizace, protože když tam svítí reflektory, tak prý je na place i 40°C a nedá se tam vydržet. Pak jsme se vrátili do takové velké haly, kde je model celého areálu České televize. A víte, jak jsou dlouhé všechny chodby v televizi? Kdybychom prošli úplně všechny chodby, tak bychom ušli maraton – tedy 42 kilometrů. To je, co? A teď následoval asi ten nejlepší zážitek z celé exkurze. Potkali jsme totiž Honzu Ondera. Toho určitě znají i dospěláci z pořadu Star Dance a pro malé dělá pořad Taneční hrátky s Honzou Onderem. No a my měli to privilegium se s ním vyfotit. To byl zážitek. Pak jsme šli asi dolů a pohráli si v klobouku Boba a Bobka a v boudě Maxipsa Fíka. A taky jsme viděli Krtečka v raketě, to jak letěl opravdový do vesmíru. No a nakonec jsme šli do takového promítacího sálu. Tedy před ním jsme chvíli čekali, protože byl obsazený, ale při čekání jsme si dali soutěž ve skládání obrázku. Vyhrála trojice, Terka, Terka a Terka. Obrázek složili za necelých 50 vteřin. Abych se vrátila k tomu podstatnému. V sále nám paní průvodkyně pustila krátký pořad o České televizi. V něm nám všechno ukazovali postavičky Venda a Kačka z pořadu Tamtam. Dokonce víme, že všechny pořady se nedělají jen v té budově, ve které jsme byli. Zprávy se dělají ve vedlejší budově. Taky má televize svoje vlastní hasiče, a když někde zapalují třeba jen svíčku, tak u toho jeden hasič musí hlídat. A co ještě bylo v pořadu? 

 První pokusné vysílání se konalo v roce 1948;

 11. 2. 1955 byl první přímý přenos – hokejové utkání mezi Československem a Švédskem z Prahy;

 ČT má 6 programů (ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT sport, ČT Déčko, ČT Art);

 Vysílá kromě pořadů pro neslyšící i pořady pro nevidomé. Funguje pak vlastně jako rádio, ale ten člověk uvnitř, popisuje, co se děje na obrazovce;

 Místní jídelně se říká Hladomorna;

 ČT má hlavní tři vysílací studia: Praha, Brno, Ostrava;

 Že Duháčka vymyslel a namaloval pan Daniel Špaček;

 V každém krajském městě má zpravodajství dva reportéry;

 A ještě toho byla spousta, ale to se musíte zeptat těch mladších, co tam byli, protože mají lepší paměť.

Po zhlédnutí krátkého filmu, se spoustou zajímavých informací, jsme si v sále mohli vyzkoušet zajímavou televizní techniku. Mohli jsme si vyzkoušet, jaké to je stát za kamerou a dívat se skrz její hledáček, jaké to je, když je člověk moderátorem zpráv a čte ze čtecího zařízení (což ovšem nikoho z Dramaťáčku nepřekvapilo, jelikož to už zkoušeli na kroužku). Kromě techniky jsme si mohli půjčit i nepřeberné množství klobouků nebo královský plášť, který si zahrál v nejedné pohádce. 
televize 1.jpg
televize 2.jpg
televize 3.jpg
televize 4.jpg
televize 5.jpg
televize 6.jpg
televize 7.jpg
televize 8.jpg
televize 9.jpg
televize 91.jpg
televize 92.jpg
televize 94.jpg
televize93.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one