V průběhu června naší školní družinu pravidelně navštěvuje tým studentů a pracovníků z laboratoře Multimediálního vzdělávání Matematicko-fyzikální a Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.
Představují nám vzdělávací projekt pro děti z prvního stupně, který následně bude sloužit k výuce informatiky. Pomocí zábavných aktivit se děti dozvídají o tom jak počítače fungují, jak předcházet počítačovým virům, jak si na počítači zabezpečit své soukromí nebo co je to disk, RAM, program, soubor či koš.
Cílem celého projektu je přiblížit dětem svět počítačů včetně jeho sociálního rozměru a bezpečného působení v online prostředí. Děti svými připomínkami a nápady aktivně pomáhají tyto připravované aktivity vylepšit tak, aby byly co nejzábavnější, ale zároveň výukově efektivní. Celý projekt vnímají velmi pozitivně a myšlenka toho, že jsou součástí výzkumného týmu se jim velmi líbí. Svojí funkci berou zodpovědně, aktivně se zapojují a členům výzkumného týmu pokládají velmi záludné a zvídavé otázky.
Na závěr celého programu děti dostávají drobný dárek v podobě tužky či záložky a také papírový notebook, který si mohou vystřihnout, vybarvit a zapsat si do něj všechny svoje nové poznatky.
výzkum1.jpg
výzkum2.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one