Planetárium - Polaris

 

Ve čtvrtek 7. února se děti z družin 2,7 a 9 vypravily do Pražského planetária. Čekalo je promítání pohádky Polaris společně s povídáním.

 

Po příchodu do planetária jsme si dali svačinku a porozhlédli jsme se okolo, jelikož všude bylo plno zajímavých exponátů s astronomickou tématikou. Program nám začal v 15 hodin. Začal povídáním s panem průvodcem, který nám ukázal na promítací obloze východ a západ slunce, souhvězdí, mléčnou dráhu a všechny důležité hvězdy. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí a naučili jsme se rozeznávat souhvězdí dle jmen. Například Velká a Malá medvědice, Velký a Malý vůz, i Polárku jsme našli.  Povídali jsme si o otáčení zeměkoule a o ostatních planetách, o tom jak se střídají roční období.

 

V pohádce Polaris nás provázel medvěd Vladimír a tučňák James. Setkali se společně na ve Vladimírově iglú a pozorovali oblohu. Přemýšleli, proč je někde světlo a někde tma, proč je na pólech zeměkoule věčná zima a den a noc tam trvají půl roku. A protože tomu chtěli přijít na kloub, vypravili se na dobrodružné putování. Vladimír a James si postavili vesmírnou ponorku a v ní ledovou observatoř a vydali se na cestu. Vladimír a James cestovali mezi ledovci, zažili stav beztíže, proletěli se kolem prstence planety Saturn a pak nám vše vysvětlili.

 

Doufáme, že do planetária brzy znovu zavítáme.

planet3.jpg
planet2.jpg
planet1.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one