Družinová trička, máme hotovo!
Celý duben jsme pilně pracovali na našich družinových tričkách, která využijeme na fotbalovém turnaji a na družinové tradiční akci „Družina má talent!“.

 

Nejprve jsme si všichni přinesli obyčejná bílá trička a začali jsme vymýšlet, jak by asi takové družinové triko mělo vypadat. Rozhodli jsme se reprezentovat naší Českou Republiku, a tak jsme zvolili červeno – bílou batiku a naší vlajku jako nažehlovačku. Trička jsme si pevně ovázali provázkem a každý si vybral, jestli bude mít tričko proužky nebo kroužky. Předvedli jsme si tedy dvě různé techniky vázání. Zavázaná trička jsme dali vařit do hrnce s červenou barvou. Paní vychovatelka míchala a děti hlídaly hodiny. Když nám trička vychladla, přišla velmi precizní práce, museli jsme opatrně rozstříhat všechny provázky. Následně jsme trička vymáchali a práci si maličko ulehčili tak, že jsme je dali do pračky. Po vyprání si každý své tričko usušil a složil. Následně jsme se věnovali nacvičování písně „Za 100 let“, kterou jsme si zvolili jako naše vystoupení. Každý si pak bedlivě rozmyslel, kam by se mu mohla vlajka na tričko vejít. Některé děti zvolily klasické místo, nalevo na srdci, jiné zase vnímaly vzniklé kruhy jako ochrannou bariéru naší země, a proto si vlajku umístily doprostřed.

Trička máme konečně hotová! A teď nám prosím držte palce, aby se nám vystoupení na přehlídce talentů i fotbalový turnaj povedli na jedničku!

Družina 8

batika1.jpg
batika2.jpg
batika3.jpg
batika4.jpg
batika5.jpg
batika6.jpg
batika7.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one