Adventní čas je nejkouzelnější období v celém roce a to hlavně
pro děti, které netrpělivě čekají na Ježíška. My jsme si chtěly čekání zkrátit, a proto jsme se rozhodly vyrazit na výlet. Ve čtvrtek 13. prosince se děti ze školní družiny 1, 2 a 7 vypravily na zámek Veltrusy.
A jak probíhalo odpoledne plné vánoční atmosféry? 

 

Po obědě jsme vyrazily na autobus, který byl jenom pro nás. Přivítal nás pan řidič a pohodlně nás usadil. Cestou jsme se mohly dívat na krásnou krajinu, mráz všude pokrýval stromy a keře a sluníčko svítilo široko daleko. Byla to opravdu krásná podívaná. Po příjezdu do Veltrus jsme se rozdělily na dvě skupiny a každá skupina měla svůj program. Menší děti byly na programu, kde je v průběhu povídání o vánočních zvycích a tradicích navštívili svatý Ambrož, Mikuláš, svatá Barborka a Lucie. Při krátkých scénkách se děti dozvěděly o jejich životě a vánočním poslaní. Společně si děti zazpívaly vánoční koledy a na závěr si vyrobily tradiční vánoční ozdobu.

 

Děti ze třetích tříd navštívily vánoční zámek, kde se dozvěděly spoustu nových věcí a zopakovaly si i své poznatky, které již mají ze školy a z domova. Během prohlídky na zámku viděly staročeskou výzdobu zámeckých prostorů, vyzkoušely si zahrát živý betlém, zpívaly koledy a měly možnost ucítit vůni myrhy a kadidla. Společně vyluštily kvíz, ve kterém měly rozřadit jídla, která se o vánocích vaří, pečou a konzumují. Pan průvodce dětem vyprávěl příběh o narození Ježíška a o příchodu Tří králů. Dále se děti dozvěděly třeba o tradici adventního věnce, kapří šupinky nebo sypání zrníček pod ubrus. Po programu jsme se vydaly zámeckým parkem na procházku a u vstupní brány na nás čekal autobus. Na závěr bych chtěla pochválit všechny děti, jak krásně zvládly celé zimní odpoledne.

001a.jpg
002a.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one