V úterý 28. ledna jsme se s dětmi ze školní družiny I. a IX. vydali do dejvického Divadla Spejbla a Hurvínka. Cestování v dopravní špičce, ani deštivé počasí nám výlet za kulturou nepokazilo a na místě na nás čekal Hurvínek s představením „Pohádky pro Hurvínka“. Představte si, že toto představení mělo premiéru již v roce 1985. Hlavními postavami představení byli Spejbl a Hurvínek – otec a syn a Hurvínkova nerozlučná kamarádka Mánička. Obvykle tyto protagonisty ještě doplňuje paní Kateřina Hovorková alias „bábinka“ a Spejblovic pes Žeryk, ti ale tentokrát chyběli. Protagonisté Divadla Spejbla a Hurvínka loutky mluví a zároveň vodí, což je velmi náročné. Další zajímavostí je, že zde mají loutky na nitích oproti obvyklému drátku. Spejbla i Hurvínka mluví jeden herec, který střídá hluboký hlas otce Spejbla s Hurvínkovo komickou dětskou fistulkou.

V představení Pohádky pro Hurvínka se dostanou Hurvínek s Máničkou do světa pohádek. Malý zlobivec Hurvínek se totiž cítí být už dospělým a nechce věřit na pohádky. To mu ovšem nedaruje zlomyslný šotek, který se rozhodne dát Hurvínkovi za vyučenou – pošle ho rovnou do pohádkového světa, aby se o existenci pohádek a pohádkových bytostí přesvědčil na vlastní oči. Vrátit zpátky se nesmí, dokud v pohádky neuvěří. Mánička, jako nerozlučná kamarádka, šotka uprosí, aby mohla Hurvínka doprovodit a tak se spolu ocitnou v pohádce. Na své pouti se potkají s Dlouhým, Širokým a Bystrozrakým, kteří hledají zakletou princeznu, ocitnou se v příbytku děda Vševěda, od kterého chce Hurvínek získat radu, jak se dostat zpět domů. Ovšem nic naplat, domů se nedostanou dříve, než dojdou až na samotný konec pohádky. A tak se Hurvínek s Máničkou ještě ocitnou v království, kde dostanou za úkol zjistit, kdo krade ze stromu zlatá jablka. Král nevěří, že viníkem je pták Ohnivák a z krádeže obviní Hurvínka s Máničkou, kteří skončí ve vězení. Naštěstí zde Hurvínek zachrání mouchu, která uvízla v pavoučí síti a ta jim dobrý skutek oplatí a ukáže, kudy z vězení uprchnou. Na své cestě dále potkají kouzelného dědečka, pomohou mu s hledáním hub a on se jim za jejich dobrotu odmění kouzelným stolečkem, který se sám prostírá. Tento dar pak zachrání Hurvínkovi život, když potkají Otesánka, který chce Hurvínka sníst. Nakonec Hurvínek s Máničkou pomohou princi přemoci zlého draka a vysvobodit princeznu, kterou zlý černokněžník zaklel v prsten. Po těchto zážitcích Hurvínek konečně uvěří v pohádky a kletba šotka je zlomena. Hurvínek s Máničkou se vrací domů, kde už na ně čeká pan Spejbl. A první věc, co Hurvínek po návratu domů chce po tatínkovi, je přečíst si společně nějakou pěknou pohádku. Hurvínek se tedy ze šotkovo lekce poučil a všechno dobře dopadlo.

Představení se nám moc líbilo, postavy vynikaly vtipem a odvahou a prostředí známých pohádek dotvářely krásné kulisy. Po hodině a půl krásného kulturního zážitku jsme odměnili protagonisty zaslouženým potleskem, koupili si suvenýry na památku a vydali se na cestu domů. Těšíme se na další návštěvu

sh1.jpg
sh2.jpg
sh3.jpg
sh4.jpg
sh5.jpg
sh6.jpg
sh7.jpg
sh8.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one