Podzimní tvoření ŠD 8

Protože s podzimním obdobím přišla mrazivá a deštivá změna počasí a Martin přijel na bílém koni a kromě sněhu s sebou přinesl také spoustu mlhy a kupu dešťových kapek, tak se naše družina osm naladila na uměleckou vlnu.

 

Při prvním uměleckém odpoledni měly děti za úkol pracovat ve dvojicích a vytvořit Halloweenské dýně. Pracovaly s velkým formátem papíru, nůžkami a voskovkami. Práce se zhostily opravdu zodpovědně a dýně nám už zdobí nástěnku ve třídě.

 

Další úkol byl vytvořit noční oblohu nad naším městem. Na interaktivní tabuli jsme si prohlédli obrázky měsíce a našich planet a poté jsme pracovali s černou čtvrtkou, bílou temperou a stříbrnou lepenkou.

 

No a jako poslední podzimní tvoření jsme ztvárnili podzimní strom, kde jsme jako kmen použili naší ruku, kterou jsme si obkreslili a vybarvili. Pak také houbičky, které jsme namáčeli do podzimních barev a vytvářeli tak podzimní listí.

 

Možná jsme, právě díky ošklivému počasí, našli skrytý talent naší školní družiny. Vyrábění nás moc baví a už se těšíme na zimní tvoření!

terka1w.jpg
terka2w.jpg
terka3w.jpg
terka4w.jpg
terka5w.jpg

Vánoční řádění

 

Vánoce klepou na dveře, nezastavitelně se nám blíží, a proto se družina 8 pustila do výroby řetězů na vánoční stromeček. Zvolili jsme si překládané řetězy a ačkoliv to ze začátku vypadalo, že to nebude vůbec jednoduché, děti vzápětí rychle pochopily systém překládání a rázem byly řetězy delší než paní vychovatelka.

 

Děti se chtěly pochlubit společnou fotkou, a tak se řetězy ozdobily navzájem a pak jsme vymysleli ještě lidský stromeček, kde děti nazdobily i paní vychovatelku.

 

Nejdelší řetězy vyrobil Šimonek a Anetka, ale i všechny ostatní dosahovaly dlouhých délek, ze kterých složili papírový stromeček.

 

Z výroby obyčejného řetězu se stala veliká zábava a už se moc těšíme, až nám naše řetězy dokrášlí vánoční atmosféru!

sd8.jpg
sd81.jpg
sd82.jpg
sd83.jpg
sd84.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one