ČARODĚJNICKÁ VÝPRAVA ZA ELIXÍREM MLÁDÍ

V pátek 30. 4., odpoledne před Filipojakubskou nocí, přiletěla za dětmi ze ŠD 7 a 9 sama mocná čarodějnice Agáta. Byla velmi rozrušená, jelikož obdržela dopis z Ministerstva čar a kouzel o tom, že letos budou probíhat čarodějnické oslavy ve spolupráci s lidmi, a proto se jich nesmí zúčastnit čarodějnice starší 380 let, aby je neděsily svým vzhledem.

Agáta se chtěla oslav Filipojakubské noci zúčastnit tak moc, že se rozhodla uvařit si elixír mládí a zázračně tak omládnout. Bohužel ale Agáta stárne a zapomíná, letos jí bylo 572 let a nepamatuje si už skoro žádné kouzlo. Obrátila se proto na naše děti s prosbou o pomoc. Potřebovala získat 10 ingrediencí nutných pro výrobu elixíru mládí. Výroba tohoto elixíru je velmi náročná a získat suroviny jako jsou slza jednorožce, dračí šupina, hvězdný prach či tři upíří vlasy není vůbec jednoduché. Proto Agáta pátrala po dětech statečných, které mají pro strach uděláno, jsou kamarádské a mají dobré srdce. A našla naše děti. Ty se ihned po vyslyšení Agátiny prosby vrhly na plnění 10 zajímavých, ale velmi náročných a nebezpečných úkolů. Za každý splněný úkol dostaly jednu ingredienci potřebnou do lektvaru. Děti musely zvládnout např. čarodějnický let na koštěti, žabí skoky, hod kohoutím pařátem, čarodějnický přeskok ohně či skládání rozbitého věšteckého zrcadla.

Nakonec děti sehnaly všechny potřebné suroviny a společně si i s Agátou vyrobily elixír mládí. Kouzlo se podařilo a Agáta zázračně omládla. Byla dětem moc vděčná za pomoc a na jejich společné dobrodružství prý bude dalších minimálně 300 let ráda vzpomínat.

čaro1.jpg
čaro2.jpg
čaro3.jpg
čaro4.jpg
čaro5.jpg
čaro6.jpg
čaro7.jpg
čaro8.jpg
čaro9.jpg
čaro10.jpg
čaro11.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one