My a knihy

Kde se vzal, tu se vzal na chodbě čtenářský metr stál....:)
Nevzal se ale z ničeho nic....

Vytvořily ho děti a paní vychovatelky z 1. a 9. oddělení. Je krásný, barevný a už pěkně vysoký. A to jsou na něm jen tituly knížek, které jsme četli v tomto školním roce a v tak omezeném provozu:)

A co vše mu předcházelo a jak ten nápad vznikl? 

Naše družina, a tím máme na mysli všechna oddělení, máme rádi knihy, rádi čteme, rádi posloucháme nebo si  prostě jen prohlížíme knížky plné krásných ilustrací.

Již sedmý rok spolupracujeme s Klubem mladých čtenářů nakladatelství Albatros.
Děti tak mají možnost prostřednictvím družiny objednávat knížky, a také pomáhat s výběrem knih, které se objednávají do knihovničky školní družiny.

Ta vznikla před lety za spolupráce vychovatelek, rodičů a dětí. Děti  mají možnost zapůjčit si pěkné knížky přímo v družině, a to buď na čtení ve škole nebo i domů. Knihovničku pravidelně doplňujeme o nové tituly.

A pokud nám některá knížka v knihovničce schází, dojdeme si jí zapůjčit do nedaleké Městské knihovny, kterou navštěvujeme a pravidelně se účastníme vzdělávacích programů, které zde pro děti připravují.

Díky Klubu mladých čtenářů jsme také navštívili mnoho pěkných akcí. Mezi nimi třeba charitativní Čtení pro kuře se známými osobnostmi, několik autorských čtení a pravidelně veletrh Svět knihy, kde je pro děti vždy připravený pěkný program.

Naše pozvání přímo do školy také přijala paní spisovatelka Březinová, poradila nám, jak se stát spisovateli a četla nám z jejích dětských knih. O jejích krásných knížkách jsme pak dlouho povídali....a spoustu z nich jsme také při odpočinku s bříšky plnými oběda přečetli.

V družině také funguje Čtenářský klub, kde se děti seznamují s knížkami a aktivně pracují s texty. Rozvíjíme tak  čtení s porozuměním, které je pro žáky klíčovou dovedností.

Máme radost, že se nám daří rozvíjet u dětí lásku ke knížkám a ke čtení, a víme jistě, že náš metr určitě ješte poroste a s ním vyrostou i naši žáci ve zdatné čtenáře...
 
čtení1.jpg
čtení2.jpg
čtení3.jpg
čtení4.jpg
čtení5.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one