Klub deskových her

 

Součástí volnočasových aktivit v naší školní družině je také klub deskových her, který pravidelně navštěvují děti z osmého oddělení. Pro tato společná odpoledne bylo do školní družiny pořízeno mnoho nových deskových her, které mohou využívat všechna naše oddělení. Sbírka obsahuje například: Dostihy a sázky, Dixit, Jízdenky prosím!, Activity, Party alias, postřehové hry: Fast flip, Dobble, Ludattica, Vendespil pexeso, ale také společensko-vědní hry, jako jsou: Česko, Evropa, Zázraky přírody, AZ-kvíz a v neposlední řadě také řadu Brain-Box.

 

S každou úterní schůzkou jsou si hráči jistější a zlepšují svoje herní dovednosti a taktiku. Pravidelně se střídáme v různých týmech, ale nebojíme se také her pro jednotlivce. Děti se učí pracovat s pravidly a správně jim porozumět, vyrovnávat se s prohrou, myslet kreativně, rozvíjí svoje schopnosti soustředění, komunikace, sebeovládání nebo umění řešit problémy. Hráči si v našem klubu osvojují umění plánování a učí se přijímat zodpovědnost za svá rozhodnutí. Ačkoliv někdy zažíváme krušné chvíle, plné napětí, tak se hráči vždy domluví, popřípadě využijí rady paní vychovatelky.

Jsme moc rádi, že se opět můžeme naplno scházet, protože společenské stolní hry mají svoje kouzlo. Oproti virtuálním a on-line hrám můžeme být v osobním kontaktu a užívat si tak společné chvíle naplno.

ja1.jpg
ja2.jpg
ja3.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one