PUTOVNÍ KAMÍNKY

Hledání pokladu zní jako lákavá a dobrodružná aktivita. A i když tato nenabízí poklad v pravém slova smyslu, zabavit může každého bez ohledu na věk. Stačí jen namalovat obrázek na kamínek a ten pak vypustit do světa.

Malované putovní kamínky jsou v poslední době velmi populární, můžete je najít na cestě na nákup, do práce, stejně jako na výletě. Kamínek si nálezce může nechat pro radost nebo poponést někam dál do světa. Existuje již facebooková skupina, kam lidé umisťují fotky nalezených kamínků a tvůrce tak může vidět, kam až jeho kamínek doputoval.

A tak jsme se ve ŠD IX. jednoho deštivého dne rozhodli, že se také zkusíme zabavit malováním kamínků a udělat tak třeba radost někomu, kdo si pak kamínek najde. Přinesli jsme z procházky hromadu kamínků a pustili se do práce. Každý žák měl k dispozici dva kamínky, přičemž jeden si mohl pomalovat dle vlastní fantazie. Z druhé strany kamínku pak napsal svůj vzkaz pro budoucího nálezce. A tak se na kamínkách objevovalo „JSEM PRO TEBE“, „AŤ JSI ZDRAVÝ“, „PRO HEZKÝ DEN“, „HODNĚ ŠTĚSTÍ“, „MOJE JMÉNO JE LUCKA, JE MI 8 LET“, „MILUJU PSY“ A JINÉ…

A protože ani nám není současná nelehká situace lhostejná, rozhodli jsme se druhý kamínek věnovat jako poděkování lidem, kteří kvůli nám museli do práce, když my zůstávali doma. A tak se kamínky proměnily v lékaře, sestřičky, policisty i hasiče. Na druhé straně kamínku nemohlo pak chybět jednoduché, ale výstižné poselství „DĚKUJEME!“.

Hotové kamínky jsme s dětmi při vycházce rozmístily po Čimickém Háji. Někdo kamínek položil jednoduše na lavičku, někomu naopak posloužila jako schovka kopa listí či starý pařez. Kdo rád chodíte na procházky do tohoto blízkého lesa, možná na nějaký náš kamínek narazíte. My už jen můžeme hádat, co se s kterým kamínkem děje a kam až doputoval. Ovšem kdyby alespoň jednomu nálezci udělal radost, mělo to pro nás smysl.

kamínky1.jpg
kamínky2.jpg
kamínky3.jpg
kamínky4.jpg
kamínky6.jpg
kamínky7.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one