Celé Česko čte dětem

CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM
 
V letošním školním roce se naše družina nově zapojila do projektu Celé Česko čte dětem.
A proč?
Protože víme, že pohádky a pohádkové příběhy jsou tou nejlepší potravou pro dětskou duši, protože děti čtení opravdu baví, protože nás baví dětem předčítat a sledovat je, jak si čtení užívají. Protože jsou to krásné chvíle, strávené spolu.
O tom, jak se věnujeme čtení a knihám, jsme už psali. Psali jsme o návštěvách knihovny, o čtenářských dílnách, čtecím metru, o spolupráci s Albatrosem i o účasti na akcích jako čtení pro kuře. Proto, když jsme narazili na projekt Celé Česko čte dětem, bylo jasné, že to je ta správná akce i pro nás a pustili jsme se do toho…
V rámci projektu probíhaly v jednotlivých odděleních různé akce.   Naše malá knihovna měla napilno. Někde probíhala dílna čtení, v jiném oddělení pak volba nejlepší knihy roku 2021. Tu mimochodem vyhrála knížka Ester Staré – A pak se to stalo, vřele doporučujeme, je skvělá.
Současně se čtením jsme se také činili výtvarně. Děti si vyrobily úžasné soví záložky, vytvořily vlastní návrhy na obaly oblíbených knížek a nakreslily spoustu obrázků ke knížkám, které jsme četli.
Krátkou zprávu najdete i zde
https://celeceskoctedetem.cz/vase-akce/vase_akce833
A ještě jedna věc…. k celé akci patří také moc pěkná písnička Budu jejich ochráncem, tu najdete zde https://www.youtube.com/watch?v=RSKWUBrHyy4

 
Příští týden plánujeme k celé akci malou výstavu ve vchodu do školy, tak se přijďte podívatJ
ctení2.jpg
čtení1.jpg
čtení3.jpg
čtení4.jpg
čtení5.jpg
čtení6.jpg
čtení7.jpg
čtení8.jpg
čtení9.jpg
čtení10.jpg
čtení11.jpg
čtení12.jpg
čtení13.jpg
čtení14.jpg
čtení15.jpg
čtení17.jpg
čtení18.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one